Zapraszamy na kolejną fotograficzną wystawę online Galerii Sztuki w Mosinie. Tym razem BART RÓŻALSKI i jego opowieść o jednym z największych hurtowych targów rybnych na świecie TSUKIJI w Tokio, założonym w 1935 roku.
Tak sam pisze o tych zdjęciach:
„Klientami byli przeważnie kupcy reprezentujący najlepsze restauracje w Tokio oraz całej Japonii. Sprzedawano tuńczyki, łososie, rekiny, wieloryby, ośmiornice i wiele innych ryb najlepszej jakości... Przez 2 lata dokumentowałem życie 60 tysięcy pracowników w tym ciekawym miejscu – bardzo je polubiłem ze względu na klimat; trzeba było tu się zjawić o 2-3 w nocy i dostać się do 120-osobowej grupy, która czekała do rana, by obejrzeć aukcje ryb. Dziennie sprzedawano ok. 2000 ton owoców morza, zajmowało się tym blisko 900 licencjonowanych dealerów. Po aukcji można było przejść do pobliskich restauracji, by delektować się świeżymi rybami czy owocami morza. To zdecydowanie inny smak niż w Europie...
W 2018 roku z powodu bezpieczeństwa, jak i nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020, targ rybny Tsukiji został przeniesiony na Toyosu, sztuczną wyspę w Zatoce Tokijskiej".
BART RÓŻALSKI (1975) pochodzi z Poznania. Mieszka i pracuje w Warszawie. W 2004 skończył z wyróżnieniem studia z projektowania graficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dziś Uniwersytet Artystyczny). Poza fotografią zajmuje się projektowaniem graficznym. Nagradzany, wyróżniany, ceniony. Jedna z najważniejszych postaci w polskiej fotografii młodego pokolenia.
Zgodnie z zasadą naszych wystaw, przez 14 dni będziemy codziennie prezentować jedno zdjęcie. Zaczynamy:
BART RÓŻALSKI – TOKIO, TARG RYBNY W TSUKIJI / 1.
 
 
Samochody w Tokio
 
Dzieci w Tokio
 
Fabryka w Tokio
 
Targ rybny w Tokio