Rys. Paweł Flieger

 

"Rodzinny pamiętnik" to cykl integracyjnych warsztatów dla dzieci, młodzieży szkolnej, dorosłych i seniorów. Ich celem jest stworzenie eksperymentalnych obiektów wykonanych w różnych technikach i formach, które rozwijają kreatywność łącząc w sobie zarówno działania plastyczne jak i literackie. W zależności od zamysłu uczestników, książki mogą być dziełem indywidualnym lub zbiorowym, które - niczym w bibliotece - stanowić będą część większego projektu. Efekt końcowy - kolekcja wyjątkowych książek - będzie nie tylko artystyczną interpretacją codziennego życia, ale również refleksją nad tym, co nas łączy i co dzieli, splatając się w uniwersalną opowieść o ludzkim życiu.

Po zakończeniu warsztatów wydany zostanie katalog podsumowujący ideę projektu, jego główne założenia oraz proces powstawania książek. Katalog będzie dwujęzyczny (polsko-angielski) i ukaże się w wersji drukowanej oraz elektronicznej do darmowego pobrania na stronie Galerii Sztuki. Wernisaż wystawy książki artystycznej "Rodzinny pamiętnik" odbędzie się 30 listopada 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa potrwa do 10 grudnia 2019 roku.

"Rodzinny pamiętnik" to nie tylko warsztaty tworzenia książki artystycznej, ale przede wszystkim spotkania integracyjne. Naszym głównym założeniem jest łączenie ludzi poprzez działania artystyczne oraz zachęcanie ich do interpretacji sztuki współczesnej. Wprowadzając nowe formy aktywności do naszej Galerii chcemy pokazać, że sztukę tak naprawdę tworzą opowieści, a Galerię - osoby, które ją odwiedzają.


Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 61 819 15 91, podając: datę i nazwę warsztatu, imię i nazwisko oraz wiek uczestników, jak również dane kontaktowe: adres email oraz numer telefonu.


 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

                       

 

https://poznan.tvp.pl/     https://radiopoznan.fm/