Cały czas jesteśmy blisko UKRAINY - wspieramy ją myślami, czynami...
Na chwilę "oddechu" zapraszamy w sobotę. Do Salonu Poetyckiego. Na słowa, których wszystkim bardzo potrzeba - na słowa o miłości, normalności, czułości...
Prowadzenie - Kalina Izabela Zioła.
 
 
Salon Poetycki Galerii Sztuki w Mosinie zaprasza w sobotę 5 marca 2022 na miłosny dialog dwojga poetów zatytułowany „Miłość jest kobietą”.
Poetycko rozmawiać będą Kalina Izabela Zioła i Dominik Górny.
Wiersze Kaliny Izabeli do własnej muzyki zaśpiewa poznański bard Tomasz Bateńczuk.
Wstęp wolny
Obowiązują obostrzenia covidowe
---
Kalina Izabela Zioła – poetka, tłumaczka, krytyk literacki, dziennikarka. Wydała 17 książek poetyckich ( w tym osiem w obcych językach) i jedną książkę krytycznoliteracką. Przetłumaczyła z rosyjskiego 14 tomów poezji i antologii. Jej wiersze tłumaczono na 23 języki i publikowano w kraju i za granicą oraz emitowane wielokrotnie w radiu oraz telewizji. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach i konferencjach poetyckich, 
Laureatka wielu nagród literackich krajowych i międzynarodowych. Wyróżniona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 
Członek Związku Literatów Polskich oraz honorowy członek Związków Pisarzy Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Ukrainy, Macedonii i Czarnogóry.
Sekretarz Zarządu WO Dziennikarzy RP.
Członek Kapituły Europejskiego Medalu Poezji i Sztuki HOMER
..
 
Dominik Górny – polski poeta, kompozytor i dziennikarz. Pomysłodawca i inicjator Światowego Projektu „Poezja dla Kultury Godności”. Autor 10 tomów poezji, w tym Poematu o moim Chopinie zaliczonego do najważniejszych wydarzeń Roku Chopinowskiego na świecie. Twórca pierwszej i jedynej monografii historii Międzynarodowych Listopadów Poetyckich (1957-2008). Jego poezję opublikowano w 17 językach. Dominik Górny to autor polskich słów do kanonu pt.: „Anthem of unity” – „Hymn jedności”, dedykowanego służbom medycznym całego świata w dobie pandemii oraz twórca ponad setki utworów.
Odznaczony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” MKiDN, Złotym Piórem Kapituły ZKRPiBWP oraz Krzyżem Wielkim na Szarfie ze Złotą Gwiazdą Królewskiego Orderu Św. Stanisława BM.