Od 21.05.2022 do 19.06.2022 w Galerii Sztuki w Mosinie trwać będzie wystawa malarstwa MARKA PRZYBYŁA, artysty poznańskiego, związanego z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Zatytułował ją

SREBRO, RDZA, POPIÓŁ

I INNE CYKLE MALARSKIE

O swoich pracach pisze tak:

„Prezentowana wystawa to kompilacja moich cykli malarskich z ostatnich lat. Tytułowy SREBRO, RDZA, POPIÓŁ to cykl wyjściowy, traktujący o przemijaniu. Pozostałe powstawały niejako symultanicznie. Są wśród nich retoryczne pytania o sens twórczości. Prezentuję też obrazy ilustrujące kalejdoskop moich emocji w kontekście wydarzeń kulturowych, społecznych czy politycznych, a także osobistych przeżyć rodzinnych". 

*

MAREK PRZYBYŁ

Urodził się w 1961 roku w Poznaniu. W 1987 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia i z rysunku w pracowni prof. Józefa Fliegera. Jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. 

Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Prowadzi XI Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku. 

Autor 26 wystaw indywidualnych. Brał również udział w około 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Radomiu, Kolekcji Krzysztofa Musiała oraz wielu innych zbiorach prywatnych – krajowych i zagranicznych. Jest także autorem licznych publikacji na temat sztuki.

WERNISAŻ: 21.05.2022 godz. 18:00

Galeria czynna: wt.-pt. 9:00 –17:00, n. 10:00 – 13:00

Obraz w barwach czerwono, żółtych