WYSTAWY

SALON POETYCKI

SPOTKANIA Z AKTORAMI

BEZ ZASIĘGU

WARSZTATY

GRZEGORZ NOWICKI (ur. w Poznaniu)

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Nauczyciel akademicki, prowadzi na UAP V Pracownię Grafiki Warsztatowej - Offset. Zajmuje się projektowaniem graficznym i grafiką warsztatową. Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą.

"Od wielu lat zajmuję się grafiką. Zmieniały się technologie: serigrafia, offset, druk cyfrowy. Motywy mojej aktywności są bardzo prozaiczne – jestem hobbystycznym kolekcjonerem obrazków, obrazków, które powstają na styku rzeczywistości i mojej wyobraźni. Bawię się obrazem. Nie kryje się w tych kreacjach żadna filozofia, postawa, intencja, metafora czy drugie dno. Jest to czysto biologiczna przyjemność gry z obrazem. Osnowę moich „badań” zawsze stanowi rejestracja fotograficzna poddawana różnym zabiegom i ingerencjom. Początkowo wariacje oparte były na dokumentacji krajobrazu, ale z biegiem czasu okazało się, że satysfakcjonujące mnie fragmenty rzeczywistości są blisko mnie: w zniszczonej strukturze tynku, w chropowatości przypadkowego kamienia, w pogniecionym arkuszu papieru… Rzadko bardzo pojawia się kolor. Czerń i biel przynoszą mi najwięcej radości. Eksperymentuję z formatem druków. Bawię się dalej i nadal chcę tę lekko podejrzaną aktywność uprawiać".

Grzegorz Nowicki

Zdjęcia: Agnieszka Bereta

 

 

http://gitaramosina.pl/images/mapa%20bitowa%20w%20plakat2011.jpg

 

 

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Galerii Sztuki jest bezpłatny. Jeśli chcecie nas Państwo wesprzeć, prosimy o wpłaty na konto: Nazwa banku: GBS Mosina Numer rachunku:

 

79 9048 0007 2001 0019 0323 0001


W tytule wpłaty prosimy wpisać "Na działalność statutową Galerii Sztuki w Mosinie".